Орман шаруашылығы қызметкерлері күні

Орман шаруашылығы қызметкерінің күніне арналған байқау қорытындысы

Құрметті қатысушылар! "Щучинск қаласы, Жоғары орман шаруашылығы, экология және туризм колледжі" МКҚК жанындағы "Қоршаған орта", "Орман шаруашылығы" бейіні бойынша оқу-әдістемелік бірлестік базасында 2024 жылғы қазанның 1-нен-14-і аралығында оnline форматта өткен Орман шаруашылығы қызметкерінің күніне арналған конкурстың қорытындысы анықталды. Барлық қатысушыларға бастамашылығы мен шығармашылығы үшін алғыс айтамыз! Сіздің жұмысыңыз сапалы, қызықты және мағынасы терең деп бағаланды.
Қазылар алқасының ұйымдастыру комитетінің құрамына орман шаруашылығы және табиғатты қорғау саласындағы құзыретті мамандар тағайындалды. Қазылар алқасының құрамы: «Қоршаған орта. Орман шаруашылығы» бейіні бойынша басшысының ОӘБ жөніндегі орынбасары - Наталья Викторовна Семкина; басшының ОЖ жөніндегі орынбасары - Ермоленко Наталья Дмитриевна; "Экология және орман шаруашылығы" бөлімшесінің арнайы пәндер оқытушысы, РФ Ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты - Эбель Андрей Владимирович; "Экология және орман шаруашылығы" бөлімшесінде арнайы пәндер оқытушысы, "Бурабай" МҰТБ инспекторы - Мұқанов Саян Серікбайұлы; "Экология және орман шаруашылығы" бөлімінің меңгерушісі - Сейітова Анар Қаратайқызы; "Экология және орман шаруашылығы" бөлімінің ӘЦК  төрайымы - Казакова Любовь Сергеевна; колледж әдіскері - Қажкенова Әлия Төлегенқызы.
Отырыс қорытындысы бойынша келесі нәтижелер анықталды:
1 дәрежелі Диплом - Ахметова Іңкәр Ерланқызы, жетекшісі Алиппаева Жұмагүл Елеусізқызы, Абай облысы білім басқармасының "Геологиялық барлау колледжі" КМҚК; 1 дәрежелі Диплом - Веретенников Николай, Лубенцов Захар, жетекшісі – Жоғары орман шаруашылығы, экология және туризм колледжінің арнайы пәндер оқытушысы Мырзабаева Мадина Муратовна
Г Анель Азаматовна, Ақмола облысы білім бақармасы жанындағы «Ж.Мусин атындағы Көкшетау жоғары қазақ педагогикалық колледжі» МКҚК;
ІІІ дәрежелі Диплом - Пухнова Елена Борисовна, "Ақмола облысы Білім басқармасының Бурабай ауданы бойынша білім бөлімінің Щучинск қаласы П. И. Морозов атындағы №3 жалпы білім беретін мектебі" КММ, 2 б сынып жетекшісі,
Сіздерді шын жүректен құттықтаймыз! Барлық қатысушыларға жаңа шыңдар мен жетістіктер тілейміз!
Байқаудың өзі туралы айтатын болсақ, биыл орман тарихы, мәдениеті, экологиясы мен экономикасына арналған көптеген жұмыстар қабылданды. Қатысушылар орманның адам өміріндегі рөлін оның табиғат пен қоғам үшін маңыздылығын зерттеді. Ең танымал орман туралы әңгімелер, оның мәдениеттегі, дәстүрлердегі, мифтердегі және әртүрлі халықтардағы аңыздардағы рөлі баяндалды. Балалар орман экожүйелерінің проблемаларына тоқталып, зерттеу жұмыстарына да тоқталып өтті.
Қазылар алқасы тақырыпты пысықтау тереңдігі, тәсілдің бірегейлігі, ғылыми негізділіктің болуы, көрнекі безендіру сапасы, заманауи презентация құралдарын пайдалану жөніндегі жұмыстарды бағалады.
Байқауды қорытындылай келе, орман тек ағаштардың жиынтығы ғана емес екендігі туралы белгілі фактілерді еске түсіруге болады. Бұл көптеген жануарлардың мекені, климатты реттеуші, таза су мен оттегінің қайнар көзі. Орман бізді шабыттандырады, дертімізге емдік қасиеті бар, сондай-ақ адам ағзасына пайдасы мол табиғи өнімдердің алтын қоры.
Осы байлықты бірге сақтап, баптайық!